Як продавати ретро ігри на американському та британському Ebay

Як продавати ретро ігри на американському та британському Ebay

Останнім часом, для значної частини ретрогеймерів актуальне питання продажу колекції відеоігор максимально дорого. А це можливо зробити лиш на ebay, де на відеоігри полюють найзаможніші геймери світу, які платитимуть вам у валюті. Отже зустрічайте покроковий гайд, з продажу ретро ігор на американському та британському ebay.

Перед тим як прийняти рішення, чи варто вам продати ту чи іншу річ, подивіться на найдешевші ціни на той товар, який ви хочете продати. Потім, переведіть цю умовну ціну в гривні. Комісія може бути дуже різною, тому що це залежить від ряду факторів, таких як категорія, сума і штат та країна покупця. В середньому, ви заплатите 10-15%, але інколи ebay може забрати навіть 20% або 25%. Тому від нашої умовної суми в гривнях, я зазвичай віднімаю 30% для перестраховки. І останнє, що потрібно врахувати це ціну доставки і 2% комісії за виведення грошей. Щось маленьке, до 250 грам, як картрідж чи диск, буде коштувати в районі 300грн за відправку, консоль орієнтовно до 700грн. Отже умовна формула:

((мін. ціна ebay) X (курс дол.) Х 0,7 Х 0,2) – 300грн

В результаті таких нехитрих обчислень ви отримаєте плюс-мінус чисту суму. І якщо цю гру чи консоль, все ще вигідно продати саме там, а не в Україні, тоді переходимо до першого кроку.

Крок 1. Реєстрація Payoneer

Першим вашим кроком в онлайн торгівлі стане реєстрація Payoneer акаунту. Це сервіс тісно співпрацює з ebay і дає можливість вам отримати віртуальний рахунок в США. Для цього переходимо за цим посланням і реєструємось. Посилання реферальне, тому вам варто зареєструватись саме перейшовши по ньому. За реєстрацію саме по цьому посиланню ви і я отримаєм 25$ бонусу, але з часом, коли ваш оборот сягне 1000$. Це може статись не скоро, але не варто відмовлятись від такого бонусу. Тому ще раз даю посилання на реєстрацію з бонусом 25$

Реєстрація PAYONEER

Якщо сайт відкривається невідомою вам мовою, то можете переключити її у верхньому правому кутку

Перейшовши за посиланням ви побачите таку сторінку як на скріншоті вище. Нажимаємо Sing up and earn $25.

Тепер нас просять пройти міні опитування, щоб краще знати для чого нам акаунт. Обираємо Online Seller.

Обираємо Get paid by ecommerce marketplaces. Це означає, що ми реєструємо акаунт для отримання коштів з маркетплейсів.

І жмемо кнопку Register.

На цьому кроці ми обираємо ким ми будемо в сервісі: фізична особа (приватна) або компанія (ТОВ, ФОП, АТ). Якщо не впевнені, то обирайте Приватна особа. Після вибору вводимо персональні дані. Ім’я та прізвище необхідно вказати на латиниці, як у закордонному паспорті. Після того, як заповніть – натискаєте “далі”. Данні мають бути справжніми, інакше можуть бути проблеми з отриманням коштів.

Вас перекине на наступну сторінку, в якій вам потрібно внести свою справжню адресу. На цю адресу можуть приходити фізичні листи, пов’язані з вашим акаунтом, тому теж заповнюйте максимально правильно і латиницею. Також вам потрібно вказати номер телефону, на який вам приходитимуть смс. Номер має бути теж справжнім, і вам доведеться підтвердити його через смс код.

Наступна вкладка буде стосуватись даних безпеки. Тут вам потрібно внести логін, пароль, секретне питання, а також дані з паспорта. Я рекомендую використовувати закордонний паспорт. Чи можливо зареєструватись по внутрішньому паспорту, я не знаю, але з закордонним точно все працює.

Останній крок, на якому нам потрібно вибрати “особистий рахунок”, валюту USD а також номер рахунку, куди ви будете виводити гроші. Я використовую монобанк та їх доларову карту. IBAN рахунку, який прив’язаний до карти можна подивитись натиснувши на “поповнити картку”, “за реквізитами з-за кордону”, “USD”, якщо ви використовуєте монобанк.

Після цього етап реєстрації завершено, і вам залишається чекати, коли вашу заявку перевірять і одобрять. Не поспішайте, і будьте готові, що на це піде деякий час. Ви отримаєте сповіщення на свій email, а оператор може вас попросити додатково загрузити скани паспорта, щоб впевнитись, що ви вказали свої дані вірно.

Крок 2. Реєстрація та налаштування Ebay акаунту

Якщо у вас немає ebay акаунту, я детально розповідав як це зробити у цій статті, прокрутіть до 3 кроку. Але окрім реєстрації, яка дає нам можливість купувати на ebay, нам потрібно налаштувати акаунт для продажів.

Для цього залогіньтесь у свій ebay акаунт, наведіть курсор у лівий верхній кут, де написано Hi. Виберіть Account settings, Payments і “+” справа.

Обираємо Payoneer account а потім Continue. На наступній вкладці обираємо Add Payoneer account, а ще на наступній “Yes, keep this as an individual account”, і останнім кроком нам запропонують залогінитись в наш Payoneer акаунт. Логінимось і чекаємо, поки адміни ebay схвалять заявку. На це може піти декілька робочих днів, але все буває швидше.

Крок 3. Створення Лістингу

Коли ви вже пройшли усі найскладніші попередні етапи, саме час перейти до створення свого першого лістингу. Лістинг це картка товару. Одразу попереджаю, не намагайтеся когось обдурити, пишіть максимально точний і правдивий опис, робіть фото всіх недоліків, тріщин і потертостей відеоігор та приставок. Якщо покупець отримає не те, що він очікував, він може запросити повернення і ви на ньому більше втратите, ніж заробите.

Ebay любить вирішувати суперечки на користь покупців, а якщо ще побачить, що ви не зі США, то це стане додатковим аргументом, оскільки за користувачами з пост-СНД тягнеться не найкраща репутація. В нульових, багато продавців створювали одноденні акаунти, продавали товари, нічого не відправляли і зникали з грошима. Ebay не може дотягнутись до українських користувачів, щоб повернути ці гроші, платить покупцям зі своєї кишені, і вони часто приймали рішення про перманентний бан, щоб не втрачати свої доходи. Майте це на увазі.

Менше балачок і більше діла. Заходимо на головну сторінку ebay.com та у правому верхньому кутку тиснемо Sell. У полі Tell us what you’re selling вводимо назву відеоігри або приставки, яку хочемо продати. Я вирішив для прикладу викласти на продаж Gameboy Original 1989 року. Ebay відразу підказує категорію на основі попередніх продажів інших користувачів.

Вибираємо категорію та бачимо, що у нас є можливість вказати інформацію ще точніше

Вибираємо потрібний нам товар і на наступній сторінці ми можемо додавати подробиці.

По-перше, ebay пропонує заповнити частину даних за вас, на основі того, що йому вже відомо про цей товар.

У наступній секції:

  • Title – назва, що відображається на ібей
  • Subtitle – додаткове інфо, яке видно в пошуку, не переходячи в сам лістинг. Ця штука платна, і не варто нею користуватись, якщо ви новачок
  • Variations – ця опція потрібна, якщо ви, наприклад, продаєте товар з різними варіаціями кольору або розмірів. Наприклад, якщо ви торгуєте капелюхи з фольги, вам не потрібно створювати купу лістингів з різними кольорами. Достатньо створити один і вказати всі кольори, які є в наявності. Для ретро ігор це мало де можна застосувати.
  • Condition – стан: нове, розкрита коробка, відновлена виробником, відновлена продавцем, БУ та на запчастини.
  • Condition description – можна написати якісь деталі стану товару. Наприклад, подряпини на дисплеї або які з ним проблеми. Намагайтеся писати якомога точніше, тому що обдурити тут нікого не вийде, я писав про це вище.
  • Additional photos – дозволяє завантажити свої фото товару. Не рекомендую використовувати стокові. Робіть якнайбільше фото, особливо тих місць, де є подряпини або вади.

Наступний блок містить ще поля для додаткової інформації. Вони вже не обов’язкові, але краще заповнити їх.

Ще один блок, з менш важливою інформацією про товар. Якщо розумієте про що вас питають – заповнюйте. Якщо ні – це не обов’язково.

Наступний блок стосується опису. Важливо в ньому розписати всі деталі якомога точніше. Скористайтеся Google перекладачем, якщо ви не носій англійської мови. Якщо напишете простими словами перекладач переведе все доволі коректно.

Далі на нас чекає не менш важливий блок, де ми повинні описати умови продажу.

  • Format – формат покупки. Фіксована ціна чи аукціон. Не раджу новачкам починати з аукціону. Можете прогоріти.
  • Duration – якщо ви вибрали фіксовану ціну, то тут вказується дату та час старту продаж. Перший підпункт має на увазі, що лістинг з’явиться одразу. Якщо аукціон, до вам потрібно буде вказати кінцевий час.
  • Price – бажана ціна, а підпункт best offer має на увазі, що покупці можуть пропонувати свою ціну. Вам прийде сповіщення, а ви вже вирішите чи погоджуватись на цю пропозицію.
  • Quantity – кількість. На початку вашого шляху у вас будуть дуже стиснуті ліміти по кількості товару, тому ставте 1

Наступний блок стосується доставки. Тут обираємо Flat rate, Economy Shipping from outside US, і ставимо ціну. Я зазвичай ставлю 9.99$ але ціноутворення я залишаю на ваш розсуд. Те саме додаємо і в International shipping.

Якщо ви хочете, щоб ваш товар відображався на британьскому ebay, вам варто поставити галочку біля Display your listing on eBay UK site. це коштує 0.60$ в місяць, поки не продасте товар. В блоці Preferences пишите скільки днів вам потрібно на упаковку і відправку, в якому місті знаходиться товар. А також чи приймаєте ви повернення товару. Якщо хочете продавати не тільки в США а і в ЄС, по законодавству ви маєте приймати возврати.

Останній блок стосується реклами. Вона платна, і я не рекомендую вмикати її поки ви на початку свого шляху, як продавець.

Крок 4. Відправка

Тепер, коли у вас щось куплять на ebay, ви отримаєте сповіщення на вашу електронну пошту. Після цього, заходимо на ebay, обираємо My Ebay у правому верхньому кутку, Selling.

Далі Orders, Awaiting shipment.

У цьому розділі ви побачите список товарів які ви продали на ebay, але ще не відправили. Вам потрібно натиснути на невеличкий пимптик, а після цього на View order details.

У цьому розділі зліва ви побачите адресу покупця, куди потрібно відправити нашу гру. Відкриваємо нову вкладку і ідемо на сайт Укрпошти.

Тиснемо Реєстрація.

Заповнюємо наші данні максимально точно. Все українською мовою, тому тут у вас не має бути проблем.

Після реєстрації в укрпошті, переходимо в Профіль користувача і натискаємо Додати адресу.

Обираєте Міжнародних, і заповнюєте латинськими буквами вашу адресу. Вона потрібна для того випадку, якщо товар повернеться назад. Одним словом, це зворотна адреса. Якщо ви не знаєте, як правильно написати вашу адресу англійською мовою, скористайтесь гугл перекладачем.

Далі вам потрібно натиснути Міжнародні відправлення, Додати, Дрібний пакет рекомендований, ввести будь яку назву (я пишу дату, щоб легше знайти ту чи іншу відправку у майбутньому). У нас з’явиться новий список відправлень, в який ми додаватимемо наші посилки. Якщо ми плануємо відправити декілька посилок за раз, то додаємо в цей список декілька посилок. Для того щоб додати відправку тиснемо Створити відправлення.

Отже заповнюємо наші данні, які ми отримали від покупця на ebay. Про це я писав на початку кроку. Все заповнюємо латиницею і максимально точно, все як на ebay.

Нижче нам потрібно описати наш товар. Вага та розміри. Назва, у мому випадку Videogame, вартість кількість, країна походження і найнезрозуміліше для вас поле Код ТНЗЕД. Де його взяти? Заходимо на сайт USA Trade Online.

Вбиваємо назву товару. В моєму випадку це Video Game. Потім тиснемо Classify, читаємо опис і обираємо той який найбільше підходить до типу вашого товару. Копіюємо номер і без крапок переносимо його в поле Код ТНЗЕД на сайті Укрпошти.

Останній блок, в якому обираємо пріорітетне пересилання, експрес і категорію відправлення. Якщо обрати подарунок, то у покупця буде менше проблем з оплатою податків, але в разі втрати поштою, вам не відшкодують посилку. Якщо обрати продаж товарів, то ваша посилка застрахована, але обов’язково прикріпіть інвоїс на посилку, інакше ваш покупець сплатить додатковий податок, який він вже сплатив при покупці. Інвоїс можна знайти на вкладці Order details, в правому верхньому кутку кнопка Print packing slip.

Після того, як ви натиснете зберегти, ви перенесетесь на ваш список замовлень. Вам потрібно запам’ятати один з трек номерів ваших посилок, прийти у любе відділення Укрпошти, сказати що ви хочете відправити міжнародну, створену посилку. Диктуєте її трек номер, після чого просите роздрукувати наліпку з адресою. Цю наліпку клеєм на нашу посилку, ставимо у нижньому, правому кутку дату і підпис, оплачуємо посилку, а все інше дооформить оператор. Трек номер після відправки потрібно записати на вкладці Order details натиснувши кнопку Add tracking. Якщо ми відправляли у США, оберіть оператора USPS, і UrkPoshta якщо у будь яку іншу країну.

Крок 5. Отримання коштів

Останній і найприємніший крок це отримати наші гроші. Через деякий час після того, як наш покупець отримає свій товар, ваші кошти будуть розблоковані і відправлені на ваш payoneer акаунт. Ви отримаєте сповіщення на вашу електронну пошту. Після цього, заходимо у монобанк, Поповнити свою карту, Payoneer, баланс у доларах, вводимо суму і тиснемо надіслати. Через 15-20хв ваші гроші на карті, і ви можете робити з ними що забажаєте: витратити, перевести на іншу карту або зняти в банку готівкою.

У цій статті, я розповів далеко не все про продаж на ebay. Це база, якої вам буде достатньо, щоб почати. Але я буду дуже радий, якщо ви доповните цей гайд в коментарях. Всю корисну інформацію я додам до статті та відповім на запитання.